• 11 Haziran 2014 Çarşamba Günü Kitaplarımızla Soma’daydık.

  “KARNE HEDİYE GÜNÜ”NDE SOMALI ÇOCUKLARIN YÜREĞİNE DOKUNDUK.

 • Şube Genel Kurulları Başarıyla Tamamlandı

  Değerli üyeler bildiğiniz üzere, TKD Şubeleri Genel Kurullarını başarıyla tamamlamıştır. Yönetim Kurullarına yeni seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum. Ali Fuat Kartal TKD Genel Başkanı

  Başkanımızın tebrik yazısının devamı için

 • IFLA Başkanı İstanbul'a geliyor.

  IFLA Başkanı Sinikka Sipilä ve Helsinki Şehir Kütüphanesi’nden Kristina Virtanen 3-6 Haziran 2014 tarihlerinde İstanbul’u ziyaret edeceklerdir.

  Kütüphanecilikte STK İşbirliği: "Güçlü Dernekler, Güçlü Toplumlar"

 • Milletimizin başı sağ olsun.

  Yerin yüzlerce metre altında ekmek parası için emek veren işçilerimizi kaybetmiş olmanın acısını yaşıyoruz. Kaybettiğimiz tüm işçilerimize Allah'tan rahmet, evlerine ateş düşen ailelerimize baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Şu saat itibarıyla madenin kapısında umutla atan yüreklerin sevdiklerine kavuşması amacıyla madende kalan diğer işçilerimizin sağ olarak kurtulmasını ümit ediyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

 • Ahmet Gürlek'i sonsuzluğa uğurladık.

  Meslekte 50. yılını dolduran İzmir Milli Kütüphane Müdürü Ahmet GÜRLEK' in vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. TKD Genel Merkezi Kurulları adına merhuma Allah'tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

  Genel Başkan Ali Fuat KARTAL'ın mesajı

Haberler

Türk Telekom'un gözetim donanımları satın alması konusunda kamuoyu duyurusu

Türk Telekom’un MA-0051-03-2014 numaralı sözleşme ile ihale yaptığı ve gözetim donanımları satın aldığı çeşitli basın kuruluşlarında yer aldı. Sözleşmede belirtilen hedefler, yurttaşların anayasal hakları, temel hak ve özgürlükleri, hukukun evrensel ilkelerini çiğniyor.

Kütüphanecilikte STK İşbirliği: "Güçlü dernekler, güçlü toplumlar"

IFLA Başkanı Sinikka Sipilä ve Helsinki Şehir Kütüphanesi’nden Kristina Virtanen 3-6 Haziran 2014 tarihlerinde İstanbul’u ziyaret etmişlerdir. Bu ziyaret sırasında Kadir Has Üniversitesi’nde
Kütüphanecilikte STK İşbirliği: “Güçlü Dernekler, Güçlü Toplumlar” konulu  bir toplantı gerçekleştirilmiştir. 

Soma şehitlerimiz için LIBER tarafından derneğimize yazılan mesaj.

LIBER (Ligue des Bibliothèques Européennes de Recherche – Association of European Research Libraries) Soma'da kaybettiğimiz işçilerimiz için yaşanılan acıyı paylaştığına dair LIBER Başkanı Dr.Paul AYRIS imzalı bir mesaj yayınlamıştır.Mesajın orjinali ve çevirisi haberde yer almaktadır.

Uluslararası Üyelikler

IFLA  Liber